Empire | En İyi Yeni Dizi - Konusu

01:55


Empire ilk bölümüyle şimdiden 2014-2015 sezonun benim için en iyi dizisi olmayı başardı.
Glee, New Girl vs gibi dizileriyle gönlüme çoktan taht kuran Fox'un yeni bombası Empire oldu. Dün ilk bölümü yayınlanan dizi, ilk bölümünden reytinglerde zirveye oynadı ve birinciliği kaptı. Empire bu yıl Glee'nin bitişiyle de az çok müzikal dizi eksiğimizi kapatacak gibi görünüyor.

Empire Konusu,

Dizinin konusunu ilk bölümden ispiyon vererek anlatacak olursam ise şöyle. Dizi Amerikan müzik piyasasının en ünlü yapımcısı, zenci Lucious Lyon'un iş ve aile hayatına odaklanıyor. Küçükken uyuşturucu satarak yaşamak zorunda kalan Lucious, müzik sayesinde bu bataklıktan kurtulmuş ve büyük bir hip-hopçı olmuş. Kendi şirketini kurmuş ve Amerika'nın en iyilerinden birisi haline getirmiş. Tam şirketini New York Borsası'na sokup, işlerini büyütecek iken hayatı hastalığıyla alt üst oluyor. Lucious İce Bucket Challange ile herkesin haberi olduğu ALS, hastalığına yakalanmıştır ve 3 yıl ömrü kaldığını öğrenir.


Hastalığının ölümcül olabileceğini öğrenen Lucious işlerinin başına 3 erkek çocuğundan daha hak edeni ve yetenekli olanı geçirmek istemektedir, bu yüzden aralarında bir yarışma vari bir uzun süreli bir olay başlatır. Tabi Empire'ın konusu bu kadar değil; çocukların anneleri de hapishaneden yeni çıkmıştır ve 17 yıl sonra o da bu kadar şaşaadan ve lüksten hak ettiğini almak istemektedir. Cookie şirket ilk kurulduğu zaman, şirkete para yatırmış hatta kurucusundan biridir; büyük ihtimalde hapishaneye yatmasının bu konuyla bir ilgisi var. Şimdiden büyük sorun olacağı ve benim de favori karakterim olacağı kesin gibi. İşin diğer boyutu da Lucious şimdi yeni bir sevgilisi vardır. 
3 erkek kardeşten bahsedelim biraz. Andre en büyük kardeş küçüklükten beri şirketin başına geçme hayalleri kurmuş ve çok çalışmıştır fakat müziğe yeteneği yoktur. Jamal ortanca kardeş aralarında müzik konusunda en yetenekli olandır ve şarkı besteleyip-güfteliyor fakat gaydir ve zenci kültüründe homofobi hala çok etkilidir ve şirketi kötü etkileyebilir. Hakeem ise kardeşler arasında en ünlü olan ve şarkıcıdır. Birbirinden farklı yeteneklere sahip üç çocuğu arasından baba haklı olarak doğru kararı vermekte zorlanır. Bu arada da kardeşler birbirinin arkasını kazmaya çoktan başlamışlardır. Aynı zamanda Cookie'de homofobik babası kariyerini engellemesin hem de başa geçerse yanında iyi bir konum elde etmek için Jamal'ın menajerliğini üstlenir.
Uzun süreden sonra beni ilk defa bu kadar heyecanlandıran ve ilk bölümünden kendisine bağlayan bir dizi oldu. Dizi umarım diğer bölümlerde de başarısını devam ettirir ve yüzümü kara çıkarmaz.

İlgili Yayınlar

8 yorum

 1. Yanıtlar
  1. izlersen yorumunun bekliyorum. :D

   Sil
 2. iğrenç bir yazı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok sağol okumuş olmana sevindim. ^^

   Sil
  2. Bu dizinin tanıtımlarını izledim ve çok beğendim ama dizi sitelerinde göremedim 2 bölüm yayınlandı diye biliyorum izleyebileceğim bir site var mı bildiğin?

   Sil
  3. dizibox sitesinde yeni bölüm çıktıkça yayınlanılıyor. dizi yeni bir dizi olduğu için her hafta bir bölüm çıkıyor. :) diziyi beğenmenize sevindim.

   Sil
  4. çok çok teşekkür ederim:)

   Sil