Married | Evlilik Aşkı Öldürürse

16:19


Fx kanalı son zamanlarda yaptığı ataklarla (Fargo, The Americans) Amerikan dizi piyasanın öne çıkan kanallarından birisi oldu. Her zaman yaptığı farklı ‘The Shield’ ve cesur ‘Nip Tuck’ gibi dizi seçimleriyle uzun süredir piyasanın kaliteli kanallarından biriydi. Louie ve It’s Always Sunny In Philadelphia gibi dizilerle birlikte yayında olduğu dönemden itibaren kaliteli komedilere yer veriyor fakat hiç bir zaman romantik komedi işine girmemişti ve çiftler arasındaki ilişkiler kanalın çok ilgi gösterdiği bir konu değildi. Bu yaz sipariş ettiği You’re The Worst ve Married ile kendi kalıplarını kırıp yeni bir kulvara adım attı, iki dizide de Fx’in tüm dizilerinde hissedilen testosteron kokusu hissedilse de, kadın karakterlerin rolü ve hikayedeki ağırlığı diğer dizilerine göre inkar edilemeyecek kadar kendini daha fazla hissettiriyor.
Married ve You’re The Worst, American Horror Story’nin açtığı ve The Americans’ın güçlendirdiği FX’de sağlam kadın hikayeleri sunan kaliteli diziler kervanına katıldı. You’re The Worst ile ilgili daha çok bilgi almak için bu yazıyı ziyaret edebilirsiniz, biz benim kişisel olarak daha çok beğendiğim ve daha sağlam bir senaryoya sahip ve daha iyi yönetilmiş olduğunu düşündüğüm Married ile devam edeceğiz.
married-618x400
Married hakkında romantik bir komedi diye yazıya başlasam da, dizide evliliklerinin artık sonlarına doğru gelmiş romantik olmaktan çok uzakta bir çifti izliyoruz. Russ ve Lina arasında cinsellik neredeyse bitmiştir. Lina yatakta vampir kitabı okurken Russ mastürbasyon yapmakta, yatağı salladığı için Lina’dan azar işitmektedir. İlişkilerini daha fazla heyecanlandırmak için çeşitli seks oyunlarına baş vursalar da bir türlü başarılı olamazlar. Üç çocuklu domestik hayatından usanan ve bir de kocasının cinsel ihtiyaçlarına karşılık vermek istemeyen Lina, kocasını metres tutması konusunda serbest bırakır. Dizi, ilk bölümünde de Russ’un ilk başta bu fikri pahalı ve gereksiz bulmasına rağmen; kuaförde Isis adlı genç bir kadınla tanışmasını ve yaşadıklarını anlatıyor. Diziyi izledikçe ana fikrin, birbirinin en iyi arkadaşı olan bir çiftin aralarındaki cinsel heyecanın bitmesi ile evliliklerini kurtarmak için yaptıkları absürt olaylara tanık oluyoruz. Birbirini seven fakat 3 çocuklu hayatın zorluğu ve orta sınıf hayatın olağan geçim sıkıntısı altında kalmış bir evliliğin yeniden ayağa kalkmaya çalışmasının hikayesi Married.
married-fx-nat-faxon-judy-greer-jenny-slate-brett-gelman
Dizinin yaratıcılığını ve yazarlığını Andrew Gurland yapıyor. Dizinin baş rolünde ise Oscar ödüllü senarist ve oyuncu Nat Faxon, Russ karakteri ile yer alıyor. Oyuncuyu televizyonda ömrü kısa süren Ben and Kate dizisi ile izleme şansı yakalamıştık. Dizinin bir diğer baş rol oyuncusu ise Lina karakterini oynayan başarılı komedi oyuncusu Judy Greer.  Ana karakterlerimiz dışında, Russ’ın yakın arkadaşları Jess ve AJ rolünde Jenny State ve Brett Gelman’ı görüyoruz.
Şu an sadece 8 bölümü yayınlanan ve ilk sezonu toplam 10 bölüm sürecek olan Married’i farklı bir komedi arayışındaysanız izleyebilirsiniz. Ortalama reytingler alan dizi bir aksilik çıkmaz ise ikinci sezon onayını da alacak.

İlgili Yayınlar

6 yorum

 1. Evlilik ve insan ilişkileri ile ilgili yapımlar özel ilgi alanımda olduğu için hemen kaydettim kenara. Bunun gibi derinliği olan, soran, sorgulayan diziler genelde en fazla 2 sezon görüyor ya ona çok üzülüyorum. Umarım bu devam eder.
  Nip Tuck da ne sağlam diziydi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. gerçekten öyleydi nip tuck, umarım izlersin bu da güzel bir dizi, eksiklikleri var ama yeterli.

   Sil
 2. Evlilik mi aşkı öldürüyor yok sa bencil bir evlilik tutumumu öldürüyor bilemedim.. ama neticesinde öldürüyor.
  Denedim, biliyorum (nokta)
  Dizi Türk aile yapısı ile birlikte kadınların %50 sine ters gibi..
  Ama gizli bir %50 yi unutmamak lazım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. izleyip görmek lazım kime ters kime değil. :) doğrudur bencilikte etkilidir. çok tecrübeli değilim bu konularda.

   Sil
 3. evlilik bazen askı olduruyor bazen de kuvvatlendiriyor. tutum belirliyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haklısını, insanda insana değişmesi çok normal. :)

   Sil