The Fosters | Aile Her Şeydir

22:55


The Fosters 3 Haziran 2013 itibari ile ABC Family’de yayınlanan her bölümü yaklaşık 40 dakika süren bir drama dizisi. Dizinin yapımcılığını Jennifer Lopez ve onun yapım şirketi Nuyorican Productions üstleniyor. Foster ailesinin hayatına odaklanılan dizide biri beyaz biri zenci lezbiyen bir çiftin biyolojik ve evlatlık çocuklarını yetiştirirken yaşadıkları sorunları izliyoruz.
1375159_248842851934526_490785763_n
Reytingler ve Yapım:
Dizi Amerika’nın kablolu kanallarından, gençler ve ailelere yönelik yayın yapan ABC Family kanalında yayınlanıyor. Dizinin 21 bölümlük ilk sezonu kanal standartlarının üstünde bir reyting ortalaması tutturarak 2. sezon onayı aldı ve şu an yayınlanan 2. sezonda iyi reytingler elde etmeye devam ediyor. Dizinin yaratıcılığını ve yazarlığını Bred Bredeweg ve Queer as Folk’un da yazarlığını yapan Peter Paige üstleniyor. Yaratıcılar diziyi ilk gay bir çift üzerine oluşturmayı düşünmüşler ama televizyonda daha önce benzer hikayeler olduğu için lezbiyen çift üzerinde karar kılmışlar. Dizi pazarlanmaya çalışıldığı zaman bir çok kanal tarafından geri çevrilmiş ve yayınlanmasının imkansız olduğu söylenmiş; Jennifer Lopez’in projeyi sevmesi ve dahil olması ile dizi ABC Family’e satılmış.
10619923_355601124592031_7900097196387138777_o
Konu:
Jude ve Callie annesi hayatını kaybetmiş, babası hapishane de olan kimsesiz çocuklardır. Evlatlık sistemi ile bir çok aileye yerleştirilmiş ama hiç birine uyum sağlayamamışlardır. Son kaldıkları ailenin babası Jude’u dövünce, Callie adamın arabasını parçalamış ve bu yüzden ıslah evine gönderilmiştir. Islah evinden çıktıktan sonra Foster’larla tanışmış ve aile, Callie ve Jude evlat edinmek istemiş ve çocuklar yanlarında yaşamaya başlamıştır.
the-group
Karakterler:
x_tdy_abcfamily_130730
Stef Foster:
Stef daha önce bir erkekle evlenmiş, lezbiyen olduğunu anlayınca eşinden ayrılmış ve Lena ile beraber olmaya başlamıştır, eski evliliğinden Brandon adında bir çocuğu vardır.  Brandon Stef ve Lena ile birlikte yaşamaktadır. Stef bir polistir, Lena’ya göre daha sert mizaca sahip olmasına rağmen her zaman komik ve neşelidir. Callie ve Jude evlat edinme konusuna başta şüphe ile yaklaşsa da sonradan çocukları çok sever.
Lena Adams:
Lena kendi çocuklarının okuduğu okulun müdür yardımcısıdır. Stef’e göre daha anaç biridir, Callie ve Jude’a hemen ısınmış ve çocukları sahiplenmek istemiştir. Çocuklarla arası çok iyidir, çocuklar daha yumuşak başlı olduğu için bir sorunları olduğunda ya da hata yaptıklarında Lena’ya danışmayı tercih ederler.
fosters_ep16-1
Callie Jacob:
Callie 16 yaşında, bir yandan normal ergenlik problemleriyle uğraşırken bir yandan da hiç bir zaman yaşayamadığı aidiyet duygusunu yaşamaya çalışan genç bir kızdır. Hayatında en değer verdiği kişi küçük kardeşi Jude’dur, onun için her şeyi yapmaya hazırdır. Biraz başına buyruk ve içine kapanık biri olsa da, yeni ailesinin ona sağlığı sevgi ve güvenli ortamda kendini yeniden keşfeder.
Jude:
Callie’nin küçük kardeşi Jude, kötü geçen bir çocukluk ve bakıcı ailelerin birinden birine sürüklenmekten dolayı içine kapanık, pek fazla konuşmayan bir çocuk olmuştur. Yaşından beklenmeyecek kadar olgundur ve çocuklar arasında en uyumlu kişidir.
Brandon Foster:
Stef’in eski eşinden çocuğu olan Brandon; Lena ve Stef ile birlikte yaşamaktadır. Her iki annesini ve evlatlık kardeşlerini çok sever. Sevgilisi Talya, en büyük tutkusu piyano ve okulu arasında denge sağlamaya çalışan Brandon bir yandan da evde ki değişen düzene ayak uydurmaya çalışır.
Vlcsnap-2013-11-24-14h10m40s148
Mariana Foster:
Mariana ve Jesus, beş yaşlarındayken Stef ve Lena tarafından evlat edinilmişler. Mariana sosyal hayatına çok önem veren ve okulda popüler olmak için çok uğraşan bir kızdır.
Jesus Foster:
Jesus, Mariana’nın ikiz kardeşidir; hiperaktivite sorunları vardır ve ilaç kullanmaktadır, daha sonra ilaçlarını bırakmış ve güreş takımına katılmıştır.  Uzun süredir Mariana’nın en yakın arkadaşı Lexi’den hoşlanmaktadır ama bir türlü açılamaz.

İlgili Yayınlar

8 yorum

 1. Çok severek izliyorum bu diziyi,sıkmıyor,güzel güzel izleniyor :) JLO'yu duyunca çok şaşırdım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende yazı için araştırma yaparken haberim oldu. :D evet ya çok naif hoş bir dizi. :D

   Sil
 2. Mert sana yetişmek mümkün değil ki :)
  Bu dizinin konusunu da çok sevdim ben ne yapsam ki şimdi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D izlesen keşke hem daha 2. sezonda yetişirsin hemencecik. :D

   Sil
 3. Suits'i bitirince başlayacağım bir dizi olacak galiba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. başla buraya da yorum atmayı unutma lütfen. :D

   Sil
 4. Mert dostum senin sayende The bing bang theoryi izledim :D Şimdi yeni sezonu iple çekiyorum. Bu diziyi de izleyeceğim . Emeğine sağlık. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. valla mı ya çok sevindim, umarım bu siteden bir çok dizi daha bulursun. :D sağolasın.

   Sil