Mom | Annedir, Atsan Atılmaz...

17:35


Mom, 23 Eylül Pazartesi akşamı Amerika’nın en çok izlenen kanalı CBS’da yayın hayatına başlayan bir sit-com dizidir. CBS’de yayınlanan The Big Bang Theory, Two And A Half Men gibi sit comlarında yaratıcısı ve yapımcısı olan Chuck Lore, Mom’ın da yapımcı ve yürütücülüğünü üstleniyor.  İlk sezonu toplam 22 bölüm süren ve çoktan ikinci sezon onayı alan dizimizi isterseniz daha yakından tanıyalım.
2dc1b46a0fd1e45a3b59287c6968ffe4

Konu:

Christy anneliğinin ilk yıllarında  uzun süre alkol sorunu çekmiş, her geceyi bir partide sonlandırmıştır. Bu dönemde çocuklarına istediği gibi annelik yapamamış ve bu yüzden büyük suçluluk duymaktadır. Bu dönemi atlatmak için rehabilitasyona girmiş, garsonluk yapmaya başlamıştır; tam hayatını yoluna koyduğunu düşünürken, bütün sorunlarının asıl nedeni olan alkolik annesi ortaya çıkmış ve kızıyla arasını düzeltmeye çalışmak istemektedir. Christy ise uzun süredir ondan nefret etmekte ve onu görmek istememektedir.
TV-01-Mom_zpscd5585ee

Karakterler:

mom_christyChristy: 
Bir restorant’da garson olarak çalışmakta, 2 çocuğuna tek başına bakan yalnız bir annedir. Dışardan sıradan görünen hayatı aslında çok karışıktır. Evli patronuyla yatmakta, 1 yıldır içkiye ağzını sürmese de, eskiden yaptığı hatalar yüzünden kızıyla arası hala limonidir. Karakter Anna Faris tarafından canlandırılmaktadır.

Bonnie:mom_bonnie
Bonnie lise de kızına hamile kalmış ve yalnız başına Christy’i yetiştirmek zorunda kalmıştır. Hem küçük olmasının hemde alkol probleminin olması annelik yapmasını kolaylaştırmamıştır. Kendi sorunlarını Christy’e de miras bırakan Bonnie, geçmişte yaptığı hataları düzeltmek ve kendini affettirebilmek için kızının hayatına yeniden dahil olmaya çalışır. Karakter başarılı, ünlü oyuncu Allison Janney tarafından canlandırılmaktadır.

mom_violetViolet: 
Christy’nin kızı Violet bu üç kuşak kadın arasında en aklı başında olanıdır. Geçmişte annesi ile yaşadığı sorunlar yüzünden annesini asla tam olarak affedememiştir ve bu yüzden annesini iğnelemekten de çekinmez. Karakter genç oyuncu Sadie Calvona tarafından canlandırılmaktadır.


Roscoe:mom_roscoe
Christy’nin küçük erkek çocuğudur. Ailesinin genlerine ters bir şekilde okulda başarılı ve zeki bir çocuktur.


mom_baxterBaxter:
Roscoe’nın babasıdır, Christy ile ayrılardır. Sürekli Christy ile yakınlaşmaya çalışsa da Christy çoktan Baxter’ı unutmuştur.
Mom

İlgili Yayınlar

7 yorum

 1. Benim çok dikkatimi çekse de izlememiştim ee madem sen anlattın bize de izlemek düşer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. izle izle çok hoş bir komedi, tam çerezlik. :D

   Sil
 2. güzele benzer , izlerim dersem yalan olur ama:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) ihihi dürüstlüğün için sağol diyeyim o zaamn. :d

   Sil
 3. Bu tasarımı sevmeye başladım ben. :)
  Özellikle resimlerin üzerine gelince siyah beyaz olması harika, çok beğendim.
  Tek sıkıntım ana sayfada son yazılarının sadece üçünü görüyor olmam. Başka bir linkte yok tarihe göre sıralayacak sanırım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yandaki arşivden bakabilirsin aslında son yazılara. :D

   Sil
  2. Tamamdır, görmemişim :)

   Sil