Mavi - Hikaye | Bölüm: 3

00:45


Merhaba arkadaşlar, Börti adlı bir kedinin ilginç hikayesini anlattığım Mavi hikayemin 3. kısmı da bitmiş oluyor. Biraz yavaş ilerlediğimin farkındayım, lütfen mazur görün. Umarım hikayeyi okuyan bir kaç kişi, hikayeden zevk alıyordur. Daha önce hikayenin ilk bölümlerini okumayanlar, ya da hikayenin başını hatırlamayanlar, bu linklerden ilk bölümlere ulaşabilirler.

Saatler ilerledikçe sokaklar iyice ıssızlaşmış Börti’nin de uykusu gelmişti üçüncü kez esneyince artık eve dönmenin vaktinin geldiğini anladı. İş hanından inerken aniden yağmur çiselemeye başladı. Yağmurdan ıslanmamak için evlerin çatıların altından yavaş yavaş yürüyordu. Tabi ki o da her kedi gibi ıslanmaktan nefret ederdi. Issız sokaklar da salınan salına yürürken neden tüm gün boyunca hala hiçbir kediyle karşılaşmaması garibine gitti. Endişelenmeye başlıyordu. Sonun da neler döndüğünü öğrenmeye karar verdi ve düşünmeye başladı. Acaba bugün kediler için özel bir gün müydü yok kesinlikle değildi ip yumağa festivalini kutlayalı iki hafta olmuş, en sevmediği kedi bayramı olan ciğer gününe de daha iki ay vardı; yeni bir kutlamayı kaçırması imkansızdı. Mart ayında da değildiler, o zaman nerede bu kediler diye söylendi içinden. Acaba bana sürpriz bir parti mi düzenleyecekler diye düşündü ama saçmaydı partiye tüm şehri davet etmiş olamazlardı. Sonunda eve gitme fikrinden vazgeçip mahallerinin barına gitmeye karar verdi her gece mutlaka bir kaç kedi barın çöplüğünde bulunur muhabbet ederler ya da çöplüğü karıştırırlardı. Eğer orada da hiç kedi yoksa ciddi ciddi endişelenmeye başlayacaktı.
Tüm kedilerin nerede olduğu hakkında fikirler üreterek yola devam etti. Yürümeye başladıktan on dakika sonra yağmur durdu her tarafta küçük su birikintileri bırakıyordu. Yolda yürürken su birikintilerinde oluşan yansımalarına bakmadan ilerleyemiyordu. Kül rengi tüyleri, garip şekilde sürekli sola yatan sağ kulağı ve tüyleriyle tezat oluşturacak şekilde bembeyaz olan bıyıklarıyla standart bir kedi gibi görünebilirdi eğer sağ kulağı tamamen mavi olmasaydı. Bu özelliği yüzünden diğer kediler arasından hemen fark edilirdi. İki üç sokak ilerledikten sonra barın çöplüğüne ulaştı. Barın ışıkları kapalıydı ve içeriden de hiç ses gelmiyordu. Endişelenerek hemen etrafına bakındı çünkü görünürde hiç kedi yoktu çöplerin içine baktı uzun uzun bağırdı sesini belki bir kaç kişi duyar diye ama kimse duymadı ya da cevap vermedi. En sonunda bağırmaktan ve aranmaktan bitkin düşünce yere uzandı ve boş boş ortalığı izlemeye başladı. İşte o an gördü, bir karaltı geçti, barın arka sokağından ve barın penceresinden içeri süzüldü. Evet, bu kesinlikle siyah bir kedi kuyruğuydu yanılmış olamazdı hiç düşünmeden kediyi takip etti ve de o da açık camdan içeri girdi ve kedinin bar tezgahının arkasında bulunan mutfağa girdini gördü. Hiç düşünmeden takibe başladı. Börti birden hey diye arkasından bağırdı ama kedi çoktan bira kasalarının arkasına girmişti ve hiç sesi de çıkmıyordu. Börti ne yapacağını düşünürken derin bir nefes aldı ve iğrenç kokunun ne kadar yoğunlaştığını fark etti ve tıksırdı. Koku o kadar yoğunlaşmıştı ki artık gözlerini sulandırıyordu. Son bir cesaretle ‘hey sen oradaki yanına geliyorum’ dedi. Ve kedilere özgü çeviklikle kasaların arkasına atladı ve havadayken kasaların ardında kapkara bir delik olduğunu fark etti. Ama artık çok geçti kendini delikten içeri çekilirken buldu ve engel olamıyordu.

İlgili Yayınlar

2 yorum

 1. Anca okuyabildim.
  İp yumağa festivali ha, heheh :)
  Börti'ye bir şey olursa affetmem seni Mert bilesin. Börti'yi çeken kimse su versin, mama versin yollasın lütfen.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) hikayenin ana kahramanına kötü bir şey gelmez sanırım. :D ama bakalım ne olacak.

   Sil