The Kings of Summer

12:42

Künye:

Vizyon Tarihi: 23 Ağustos 2013
Süre: 95 dakika
Yönetmen: Jordan Vogt-Roberts
Senarist: Chris Galletta
Oyuncular: Nick Robinson, Gabriel Basso, Moises Arias
Tür: Dram, Komedi
Ülke: Amerika
IMDb: 7.2
BKoH: 7.3

Tanıtım - Inceleme:

Daha önceden izlediğim filmleri bloga taşımaya çalışmaktan biraz yoruldum ama açıkçası değiyor. İzlerken sevdiğim ve blogta görmek istediğim filmlerin tanıtımını öne almaya başlayacağım bundan sonra. Bunlardan biri de The Kings of Summer.
Her yıl böyle güzel bir tane coming of age filmi çıkar, yani gençlikten yetişkinliğe geçen gençlerimizin, o sancılı dönemden geçerken yaşadıkları. Bu dönemde kimileri hemen büyümek ister ve büyümüşte küçülmüş insanlar oluverirler, kimileri de korkar büyümekten, sürekli geçmişine, çocukluğuna tutunmaya çalışır ve maalesef herkes de zor zamanlar geçirir. Ama aynı zamanda hayatımızın da en unutulmaz duygularını ve olaylarını da yaşarız; genelde herkesin ergenliğine dair anlatacak güzel bir anısı vardır. Her şeyin uçlarda yaşandığı bu zamanda mutluluklarda çok büyüktür.
The Kings of Summer, Joe, Patrick ve Biaggio adında ki hayatlarından ve ailelerinin kurallarına göre yaşamaktan bıkmış 3 gencin yazı kimseye haber vermeden, gizlenerek, ormanın içinde kendi yaptıkları kulübede geçirmelerini anlatıyor.
Kings of Summer'ı çok fazla eleştirmeye ya da övmeye gerek olmayan bir film; düşük bütçesi, doğal sahneleri ve ışıklarıyla su gibi akan çok güzel bir film. Öyle size fazla bir şey sunmuyor ama gençliğe yaşama dair güzel şeyler hissettirmeyi başarıyor.

Filmi özellikle ortaokulda ya da şu an lisede okuyan arkadaşlara öneriyorum, gençlikleri ve yaşadıkları yaşların kıymetini bilmekle ilgili birazda. Kısacası izleyin arkadaşlar, kafa dinlemek için, alın kahvenizi, atın yorgunluğunuzu.

İlgili Yayınlar

0 yorum