Sıcak Bir Komedi... Cougar Town

17:51


Cougar Town, 23 Eylül 2009 yılında ABC kanalında yayın hayatına başlamış; ilk 3 sezon yayınlandıktan sonra düşen reytinglerinden dolayı kanal tarafından iptali konuşulurken, 2013 yılında TBS adlı amerikanın kablolu bir kanalına geçiş yapmıştır. Son 2 sezondur da bu kanalda yayınlanmaktadır. Her bölümü 20 dakika süren kahkaha efektsiz bir sitcom dizisidir.  Dizimizin yapımcıları arasında efsane komedi dizisi Scrubs’ın yaratıcıları Kevin Biegel ve Bill Lawrence vardır. Dizimizin, ilk sezonu 24, ikinci sezonu 22, son 3 sezonu da 15 bölüm sürdü. Dizimizin baş rolünde Friends dizisinde ki Monica karakteri ile ünlenmiş Courteney Cox vardır, aynı zamanda dizinin yapımcılarından da birisidir. Yine Friends’in kadrosundan Jennifer AnistonLisa Kudrow ve Matthew Perry diziye birer bölümlük konuk oyuncu olarak katılmışlardır.
cougar-town-season-four

Konu:

Jules Cobb, Florida’nın Cougar Town kasabasında yaşayan boşanmış, yetişkin bir çocuğu olan, 40′lı yaşlarında başarılı bir emlakçıdır. Daha çok gençken Boby ile evlenmişler ve Travis’e hamile kalmıştır. Bu yüzden hayatını yaşayamayan Jules, boşandıktan sonra bunu fırsat görür, yeniden erkeklerle görüşmeye ve aşkı aramaya başlar. Cougar’ın kelime anlamı da genç erkek avcısı, orta yaşını aşmış kadındır. Jules, uzun evlilik hayatı boyunca aşk meşk işlerinden elini çektiği için zamana uymakta sorun çeker ve bu konuda yardımcısı Laurie olur. Dizimizde her ne kadar Cougar’lık mevzusu ilk başlarda ana konu olsa da, birinci sezonun sonunda gittikçe zayıflamış, dizimizin ana konusu Julie, ailesi ve yakın arkadaşları arasında yaşanan komik olaylara dönüşmüştür. Her zaman eli yüzü düzgün bir komedi dizisi olduğunu söylediğim Cougar Town, seleflerinden farklı olarak genç yetişkinleri değil, 40′lı yaşlarını aşmış insanları anlatmaktadır.

CT SinglePageKeyArt.inddKarakterler:

dsafasdJules Cobb:
Jules konu kısmında da bahsettiğim gibi 40′lı yaşlarını aşmış bekar bir annedir. Hayatta en önem verdiği kişi oğlu Travis’dir ve oğluna karşı ilgiyi zaman zaman abartmaktadır. Genelde zamanını arkadaşlarıyla birlikte mutfağında şarap içerek geçirir. Temizlik hastası ve kontrol delisidir, herkese kendini sevdirmeye çalışmak gibi bir huyu vardır. Küçük yaşta annesini kaybetmiş, babası tarafından büyütülmüştür.

Ellie Torres:ct-castbios-thumbs-christamiller-148x203_092020120608
Jules’ın en yakın arkadaşı ve kapı komşusudur. Andy ile evlidir ve Stan isminde küçük bir çocukları vardır. Avukat olmasına rağmen işini yapmamaktadır. Dizinin en komik karakteri olan Ellie’nin en büyük zevki insanlarla dalga geçmek, onları küçük düşürmek ve arkalarından kuyularını kazmaktır.
ct-castbios-thumbs-busyphilipps-148x203_092020120608Laurie Keller: 
Jules’ın emlak ofisinde çalışanı ve en yakın arkadaşlarından biridir. Yaşça grubun diğer üyelerinden daha genç olduğu için; Jules boşanıp sevgili aramaya çıktığında, ona Laurie yardımcı olur. Deli dolu yarı çatlak bir kızdır.


Travis Cobb:ct-castbios-thumbs-danbyrd-148x203_092720120645
Jules ve Bobby’nin oğludur, aşk meşk konularında pek yüzü gülmez, inek bir öğrencidir. Jules sürekli oğlunun hayatına karışmakta ve yön vermekte çekinmez.
ct-castbios-thumbs-joshhopkins-148x203_092020120610Grayson Ellis:
Jules’ın çapkın komşusudur. Her sabah evinden başka bir genç kız ayrılır, sevgili arayışında olmayan Grayson, tek gecelik ilişkilerin insanıdır. Kasaba da bir bar işletmektedir.


Andy Torres:ct-castbios-thumbs-iangomez-148x203_092020120610
Ellie ile evlidir, Stan adında küçük bir çocukları vardır. Jules’ın eski eşi Bobby’nin en iyi arkadaşıdır ve Bobby’e tapar. Karısını çok sever ve ona aşıktır, Ellie tarafından kullanılmaktan ve yönlendirilmekten de hiç gocunmaz.
ct-castbios-thumbs-brianvanholt-148x203_092020120607
Bobby Cob:
Jules’ın eski kocası, Travis’in babasıdır. İnanılmaz sorumsuz ve vurdumduymaz bir adamdır. Otoparkta duran bir teknede yaşamaktadır. Andy’nin en iyi arkadaşıdır.

İlgili Yayınlar

0 yorum