Mavi | Part1

11:00

Hikayenin geçtiği mekanlar gözünüzün önünde canlansın.

#BÖLÜM 1

Anlaşılmaz olaylar dizisinin başlangıcıydı bugün.

Evdeyken üstüne çöken yalnızlığı ve sıkıntıyı biraz olsun azaltmak için kendini şehrin sokaklarına attı. Bu küçük ve tarihiyle onu sürekli şaşırtan şehir kafasını boşaltmasına yardım eder, sürekli yeni ve heyecanlı hayallere dalmasını sağlardı. Büyüdüğü, yaşadığı, nefes aldığı yerdi burası hep bu şehirle özleştirmişti kendisini, yaşamının anlamını bu sokaklarda aramış, hayatının en iyi ve en kötü zamanları bu şehrin caddelerinde akıp gitmişti. Küçüklü büyüklü ahşaptan evleriyle her mahallesini her sokağını adı gibi bilirdi. Kötü hissettiğin de,  dışarıya çıkar, her tarafı yer yer iyi ve kötü anılarıyla süslü şehirde, kafasını dağıtırdı. Her zaman ki gibi şehrin tarihi sokaklarında kendini kaptırmış, hayallere dalmıştı. Zamanı unutup az kalsın geç kalıyordu kasabın kapanma saatine. Yakınında ki evin merdivenlerine çıktı sonrada pencere pervazına atladı ve yanındaki daha engin olan evin çatısına zıplayarak devam etti. Havada rahatsız kötü bir koku vardı ama umursamadı. Evlerin çatısından teker teker atlayarak kasabın olduğu sokağa geldi. Gittikçe artan iştahını bastırmaya çalışırken kendini kasabın kapısında buldu. Bu işte bir gariplik vardı diğer aç ve sinir bozucu kediler neredeydi. Olağan bir günde seslerini en azından 3-4 sokak ileriden fark etmesi gerekirdi. 

Hikayenin tamamını yazdım aslında, sadece başlangıcının küçük bir kısmını paylaşma nedenim; ilk defa hikaye yazdığım için tepkileri merak etmem. Güzel tepkiler gelir ise hikayenin hepsini 4-5 bildiride yayınlamak istiyorum

İlgili Yayınlar

6 yorum

 1. Bana kalırsa oldukça güzel yazmışsın. Anlatımın su gibi akıp gidiyor ve kullandığın resimler de insanın hayal etmesine gerçekten büyük katkıda bulunuyor :) Devamını okumayı gerçekten çok isterim.

  YanıtlaSil
 2. Gayet güzel. Bence devamını kesinlikle yazmalısın. Fotoğraflar da eşlik edince harika olmuş :) Devamında da fotoğraf eklemeyi unutma olur mu :)
  Hem belki bu başlangıç bir sürü hikayeyi beraberinde getirir. Bize de okuyup yorum yazmak düşer. Ne dersin :))

  YanıtlaSil
 3. böyle güzel yorumlar gelince hikayenin devamını paylaşmayı düşünmeye başladım. :D

  YanıtlaSil
 4. O ne güzel şehirmiş öyle, anca hikayelerde orada yaşadığımı hayal edebilirim sanırım...
  Bence çok güzel bir giriş. Benim için sinir bozucu olabilmeleri teknik olarak mümkün olmayan kedilere ne olmuş merak ettim, devamını bekliyorum :)
  Ama fotoğraflarla tabi, hikayeyi çok güzel destekliyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aklımda ki yorum sayısı 3dü yakında ikinci part kesin olarak gelecek arkadaşlar. :D

   Sil