Looking

12:59


Looking, 19 Ocak 2014 yılında yayın hayatına başlamış ve 9 Mart’da yayınlanan 8 bölümünün ardından, ikinci sezonuyla geri dönmek  için ekranlara ara vermiştir. Dizimizin her bölümü yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve Amerika’nın en saygın kablolu kanallarından biri olan HBO tarafından yayınlanmaktadır. Tür olarak komedi olarak sınıflandırılsa da, kısa drama diyebileceğimiz Looking’i daha yakından tanımak isteyenleri yazının devamını alalım.
hbo-looking-review-jonathan-groff

Konu:

Looking, San Francisco’da yaşayan bir grup gay’ın iş, aşk hayatlarını ve günlük yaşamlarını anlatıyor. Bir çok Lgbtt dizisinden farkı, eşcinselliğini yeni keşfeden yada eşcinselliğin zorluklarını yaşayan karakterleri anlatmak yerine; dizimiz, cinsel yönden oturmuş kişilikleri ve hayatları olan eşcinsel karakterleri anlatmayı tercih ediyor. Hikayemiz, 3 gay arkadaş üzerinden ilerliyor.
Looking

Karakterler:

180px-PatrickPatrick Murray:
Patrick, video oyunu tasarımcısı olarak Most Dangerous Games adlı şirkette çalışıyor. 29 yaşında ve neredeyse hiç uzun süreli bir ilişkisi olmamış. Aşkı aradığını söylese de, ilişki yürütme konusunda pek başarılı oldu söylenemez.


Dom:180px-Dom
Dom, garson olarak Zuni adlı restoranda çalışıyor. 40′lı yaşlara merdiven dayamış ve gelecek kaygıları arkadaşlarına göre daha fazla artmış birisi; kendine ait bir restoran açma hayali var.

180px-AgustinAgustin:
Agustin, üniversiteden beridir Patrick’in en iyi arkadaşı. 31 yaşında olan Agustin, sanatçı asistanı olarak çalışıyor ve kendi sanat galerisini açma hayalleri var.  Daha önceden Patrick ile birlikte yaşamışlar fakat, dizinin başında erkek arkadaşının yanına Oakland’a taşınıyor.


Kevin:180px-Kevin
Patrick’in çalıştığı video oyunları üreten şirketin başına geçen yeni ingiliz patron. Diziye bir kaç bölüm sonra dahil oluyor. Patrick ile bir parti de tanışıyorlar.

DorisDoris:
Dom’un ev arkadaşı ve bir hemşire. Dom’un en yakın arkadaşı ve onun hakkında her şeyi biliyor; dizide eşcinsel olmayan tek ana karakter.#Not: Kadronun tamamını görmek isteyenler buraya alalım.

looking (1)

Diziyle İlgili Bağlantılar:

İlgili Yayınlar

1 yorum

  1. gay dedin hayallerim yıkıldı.. dünyanın bize pis bi oyunu işte bu..
    oysa ki ilk resimde ortadaki mavi gözlü nasıl da güzel bakıyordu..

    YanıtlaSil