Juno

20:00

Künye:

Vizyon Tarihi: 21 Mart 2008
Süre: 96 dakika
Yönetmen: Jason Reitman
Senarist: Diablo Cody
Oyuncular: Ellen Page, Micheal Cera, Jennifer Garner, Allison Janney...
Tür: Komedi, Drama
Ülke: Amerika
IMDb: 7.6
BKoH: 9.2

Tanıtım - Inceleme:

Juno, genç yaşta hamile kalan bir kızın yaşamına farklı, biraz ironik ve biraz absürt bir pencereden bakıyor. Juno sıkılığı ve seksin nasıl bir şey olduğunu merak ettiği için hafif saf erkek olan arkadaşı Paulie ile sevişir. Bu olaydan sonra hamile kalan Juno, bebeği önce aldırmak istese de başaramaz ve daha sonra bebeği evlatlık olarak başka bir aileye vermeye karar verir.
Bu konu bir çok filmde işlenmiştir fakat temelde üzücü olan olayı senarist Diablo Cody, bu filmde yer yer hüzünlendirse bile çok naif ve komik bir şekilde işlemiş. Bildiğimiz ve görmeye alışık olduğumuz genç kızlardan çok farklı Juno, tam kendine has dediğimiz insanlardan. Juno da, ailesi de durumu öğrendiklerinde; ağlamalar zırlamalar, kızlarını tehdit etmeler gibi bir durum olmuyor; en iyi ve en doğru şekilde durumu atlatmaya çalışıyorlar.
Yaratılan yan karakterlerin gerçekçiliği ve sıradanlıktan uzak duruşları senaryoya aşık olmanıza neden olabilir, aynı şekilde yönetmenin filmi renkler üzerinden anlamlandırması; sahnelerde yarattığı canlılık ve renkleri kullanış şekli, hikayenin geçtiği yerin bir masal diyarı izlenimi oluşturuyor. Filmin soundtrackleri de inanılmaz başarılı olmuş, kesinlikle izleyin ve müzikleri de benim gibi defalarca kez dinleyin. Şimdiden iyi seyirler.
Filmin sonunda Ellen Page ve Micheal Cera'nın karşılıklı söylediği şarkıya aşık olmamanız da imkansız.
#Not: Söylediğim gibi şarkı sahnesi filmin sonuna tekabul ediyor, ispiyon yok ama ispiyona aşırı hassas bünyeler bakmasın tabi ki.

İlgili Yayınlar

5 yorum

 1. çok güzeldiii ki bu <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yazımı, film mi? her ikisi mi? :D

   Sil
 2. Evet, izledikten sonra benim annem babam da aynı tepkiyi verir mi diye test etmek istedim de götüm yemedi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahah sex yes, but hamilelik boş ver. :D

   Sil
 3. Ellen abimiz varsa izlenir..

  YanıtlaSil