Him & Her

08:25

Him & Her, 2009 yılında İngiltere'nin BBC Three kanalında yayınlanmaya başlamış her bölümü yakalaşık 30 dakika süren, Türkiye'de ki genel yabancı dizi izleyici kitlesi tarafından keşfedilmeyi bekleyen İngiliz komedi dizisidir. 2013 yılında 4 sezon - 26 bölüm sonunda tatmin edici bir final ile ekranlara veda etmiştir. Kahkaha efektsiz bir sitkom dizisi olan Him & Her'ü isterseniz daha yakından tanıyalım.

Him and HerKonu:

Him & Her, hayatınızda görüp görebileceğiniz en iğrenç ve aynı zamanda en komik 20'li yaşlarının ortasında ki bir çift'in,  evlerinde geçen yaşamlarını; sade ve yer yer absürt bir şekilde anlatıyor. Evde vakit geçirmeyi seven ve en büyük eğlenceleri televizyon izlerken pizza yemek olan bir çifti anlattığı için dizi genelde çiftin evinde geçiyor. Steve garip üst komşusu Dan, Becky'nin kız kardeşi Laura ve Laura'nın kız arkadaşı ve sevgilisi; pek istenmeseler de sürekli çiftine evlerine konuk oluyorlar. İsterseniz diziye daha tanımak için karakterlere daha yakından bakalım.

uktv_him_and_her_2Karakterler:

him_and_her_beckyBecky: 
Becky 24 yaşında ve çok güzel bir kadın, fakat izlemeye alıştığımız tek derdi giyim kuşam olan kızlardan değil. En büyük zevki ise yemek yemek, uyumak ve sevişmek. Arkadaş çevresinde ve ailede çok popüler olmasına rağmen, onlarla takılmaktan hoşlandığı söylenemez. Steve çok sevmesine rağmen onunla uğraşmaktan kendini alamıyor ve sevgilisini elinde oynatmayı da seviyor.

Steve:him_and_her_steve
Steve 25 yaşında, işsiz ve hayatını evde, Becky gibi yemek yiyerek, içki içerek ve televizyon izleyerek geçirmek isteyen birisi. Hayatında hiç bir amacı, ileriye dair bir hedefi ya da hayali olmayan birisi. İnsanlar tarafından çok sevildiğini düşünse de, genelde yaptığı patavatsızlıklar yüzünden sosyal ortamlarda pek hoş karşılanmıyor, gördüğümüz tek arkadaşı da üst komşusu Dan.
him_and_her_laura_2Laura:
Becky'nin kendinden bir kaç yaş küçük kardeşi Laura, Becky'e çok özeniyor ve tapıyor ama bu duyguları zamanla kıskançlık ve hasetliğe dönüşmüş. Becky ve Steve'in tüm gün evde oturup beraber vakit geçirmeleriyle sürekli dalga geçmesine rağmen, içten içe de bu durumu çok kıskanıyor. Hayatınızda görebileceğiniz en gıcık ve sinir bozucu karakteri olduğu hakkında uyarmam gerekiyor sanırım.

Paul:him_and_her_paul
Laura'nın uzatmalı nişanlısı Paul, Steve'in tam aksi bir karaktere sahip.  Kavga çıkarmayı ve kırıp dökmeye çok seviyor. Laura'yla büyük bir aşkları olduğunu iddia etse de, her fırsatta nişanlısını aldatıyor.
him_and_her_danDan:
Dan, Steve ile aynı apartmanda oturuyor ve Steve'in bir üst komşusu. İşsiz ve yalnız olan Dan sürekli Steve'in kapısını çalıyor ve kendini zorla Steve ve Becky'nin hayatına dahil ediyor. Dizinin en komik karakterlerinden birisi.


Shelly:him_and_her_shelly2
Shelly, Laura'nın en iyi ve tek arkadaşı. Çok saf, iyi niyetli birisi, evlenip boşanmış ve bir erkek çocuğu var. Laura tarafından sürekli hor görülüyor ve itilip kakılıyor.

Videolar:

Steve-Becky-3-him-and-her-30552108-638-958

İlgili Yayınlar

0 yorum