Friends With Benefits

11:00

Künye:

Vizyon Tarihi: 23 Eylül 2011
Süre: 109 dakika
Yönetmen: Will Gluck
Senarist: Keith Merryman, David A. Newman, Will Gluck, Harley Peyton
Oyuncular: Justin Timberlake, Mila Kunis, Patricia Clarkson
Tür: Komedi, Romantik
Ülke: ABD
IMDb: 6.6
BKoH: 6.1
İkinizde tatlısınız, biliyoruz.

Tanıtım - Inceleme:

Baş rollerini kocaman gözleri ile gönlümü çalan Mila Kunis ve hakkında iyi kötü hiç bir yargımın olmadığı Justin Timberlake'in paylaştığı Friends with Benefits (Arkadaştan Öte), komedi türüne yeni bir şey getirmeyen ve bazı sahneleriyle sinirime dokunan bir film olmuş. Filmin konusundan ve işlenişinde bahsedince, film ile ilgili sorunumun ne olduğunu anlayacaksınız.
Justin Timberlake'in canlandırdığı Dylan karakteri, Los Angels'da yaşayan, başarılı bir sosyal medya uzmanıdır(bunu uydurdum internet sitesi yapan bir adam işte.) Jamie ise New York'da yaşayan ve yetenekli insanları keşfeden ve onları şirketlerde işe sokan kişidir.(bunların işlerini de çok düşünmüşler sanırım) İkilinin tanışmaları da bu şekilde olur; Dylan, Jamie'nin ona bulduğu iş ile New York'a taşınır ve orada yaşamaya başlar. Çok iyi arkadaş olmaya başlayan ikili aynı zamanda sevgililerinden yeni ayrılmışlardır ve beraberler iken sürekli iki kişinin birbirine bağlanmadan yapılan seksin ne kadar iyi olduğundan konuşurlar. Bu konuşmalar elbet bir yere varacaktır ve ikili arkadaşlıklarını bozmayarak bir sex anlaşması yaparlar. Tabi olaylarda herkesin daha filmi izlemeden tahmin edebileceği yönde ilerler. Sürekli sex yaparlar, herkes mutludur, sonra elbet bir kıvılcım olacaktır, olmasa olmaz işin doğasına aykırı. Bizi hiç bir yerde şaşırtmaz ve hepimizin tahmin edebildiği bir son ile kapanır. Aynı konuda o kadar fazla film izledik ki bence biraz sıkmaya başladı. No Strings Attached ve Love and Other Drugs aynı fikirde yapılmış diğer filmlerdi, ki genel olarak bu konudaki tüm filmlerde vasat oluyor. Filmde ki en sinir bozucu sahneler ise sevişme sahneleri, baş rol oyuncularının ikisi de taş olduğu için güzel görüntüler ortaya koymuşlar ama sahneler samimiyetten ve gerçeklikten çok uzak. Eğer sevişme sahnesi çekiyorsan düzgün çek, çektiğin sahnenin bir anlamı olsun amaç oyuncuların götünü başına açmak olmasın. Yanlış anlaşılmasın, çıplaklık ile ilgili bir sorunum yok, bu konu ile ilgili Blue İs The Warmest Colour yazımı okuyabilirsiniz.
Film, kendini izlettiriyor, ama bir şeyler hissettirmekte ya da kendini ciddiye aldırmaktan çok uzak. Her şeye rağmen; moralinizin bozuk, aklınızın ağır bir şeyleri kaldırmayacağı bir akşam, izlenebilecek güzel bir film Friends with Benefits. Şimdiden iyi seyirler.
böyle sevişme mi olur? Reklam kokan hareketler bunlar.

İlgili Yayınlar

3 yorum

 1. Filmi önceden izlemiştim gerçekten çok zevkliydi.Zaten Justin'in oyunculuğuna da bayılıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. buradan sansür uygulayayım ben sana. 14 çok erken değil mi, bu filmi izlemek içi Umut. :D

   Sil
  2. Aslında 13 yaşımda izlemiştim ama herneyse yok ,yok çok erken değil.:D

   Sil