Yosuga No Sora

00:30

Künye:

Yayım Tarihi: 4/10/2010 ile 20/12/2010 arası
Süre: 20 dakika
Bölüm Sayısı: 12
Yönetmen: Takeo TAKAHASHI
Senarist: Naruhisa ARAKAWA, Hiro AKITSUKI, Masaharu AMIYA
Tür: Romantizm, Ecchi, Dram
Anime.gen.tr: 7.44
BKoH: 7.1

Tanıtım - Inceleme:

Yosugo No Sora'yı bir blogger arkadaşın kendi blogunda yer vermesiyle izleme şevki buldum kendimde ve toplam 12 bölümden oluşan animeyi izledim. Şimdiden söyleyeyim animenin türü ecchi ama, ben soft porn olmuş diyeyim siz anlayın gerisini. Anime benim daha önce izlediğim bir çok animeden farklı bir işleyiş tarzına sahip; toplam 12 bölümden oluşuyor fakat anime 3 bölümlük hikayelere bölünmüş ve her 3 bölümde bir hikayemizin sonunu görüyoruz. Animenin konusundan bahsedince buralar daha anlamlı olacak, şimdi konuya geçelim.
Haru ve ikiz kardeşi Sora ailelerini kaybettikten sonra, yazları dedelerini görmeye geldikleri küçük kasabaya temelli yerleşirler. Eski yaşanmışlıklar ve kardeşlerin arasında ki sorunlar hikayenin temel taşlarını oluşturacaktır. Bizde animemizde Haru ve Haru'nun sınıf arkadaşlarının hayatlarını izleme fırsatı buluruz. İşte anime de bu şekilde 3 bölümlük periyotlara girer. Her 3 bölümde bir Haru sınıftan başka kızla aşk yaşamaya başlar ve her hikaye birbirinden bağımsızdır, birbirini etkilemez. Dram ve romantik kısmı ağır basan bir anime; şimdiden kendimi söylemek zorunda hissediyorum ki izlerken çok şaşırıp bu beni nasıl bir animeye bulaştırdı demeyin, anime de ensest (aile içi cinsel ilişki) konusu da işleniyor.
Ben, animeyi gerçekten sevdiğim çizimler gerçekten hoş ve bazı hikayelerde güzel işlenmiş, özellikle ensest kısmını atlamak isterseniz de son 3 bölümünü izlemeyin derim. Anime türün (ecchi) sevenlerini kesinlikle mutlu edecektir, onun dışında bence karşınızda ki ortalama düzeyde bir anime. Şimdiden iyi seyirler.
güzel kızların hepsi de haru'nun elinden bir kere geçiyor. :)
#Not: İlk anime tanıtımımı okumuş bulunuyorsunuz, bu konuda acemi olduğum için olmamış bir yer varsa yorumlarınızı bekliyorum.

İlgili Yayınlar

5 yorum

 1. Daha önce hiç anime izlemedim,cesaret edemiyorum ya çoğunun bölümleri çok fazla oluyor.Güzel bir inceleme,tanıtım yazısı olmuş.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dediğim gibi toplam 12 bölüm ve her bölüm 20 dakika olduğu için hemen biteceğini düşünüyorum. :D

   Sil
 2. Adını çokça duyduğum halde ensestten dolayı izlemeden negatif yaklaştığım tek animedir.
  Fakat bir yandan da en saf animede dahi ensestin normal bir şeymiş gibi anlatılmasına da mecbur alışıyorsun. Özellikle benim gibi sürekli anime izleyen biriysen. Japonlar garip.

  Bu arada blog tasarımın çok zarif yahu, bayıldım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aa çok sağol blog tasarımımın zarif olduğunu çok anlamamıştım ama sade olmasına dikkat ediyordum demekki amaca ulaşmış. ya her 3 bölümde bir hikayeler tamemen değişiyor son 3'ü izlemessen enseste karşılaşmassın ama her bölüm baya bir açık seçik onu belirtmekte fayda var.

   Sil
  2. Ecchi hiç sevmiyorum ama bir gün merakıma yenilirsem son 3 bölümü es geçerim o zaman :)

   Sil