Up

18:23


Künye:

Yapım: Amerika, Pixar
Yönetmen: Pete Docter, Bob Peterson
Senarist: Pete Docter, Bob Peterson
Seslendirenler: Edward Asner, Jordan Nagai, Bob Peterson

Tanıtım || Güzelleme:

Up, deneyimli yapımcıların elinden çıkmış müthiş bir iş. Pixar'ın şu ana kadar yaptığı tüm animasyonları izleyen biri olarak söyleyebilirim ki; Up, Pixar'ın Wall-E'den sonra ki en iyi animasyonu. Sadece çocuklara hitap etmeyen bu animasyon, yüreğinize dokunan sıcacık bir hikayeye sahip.
Edward ve Ellie çocuklukta rastlantı eseri karşılaşmış, iki maceracı çocuktur. Ellie daha atılgan ve konuşkan olanıdır; tek hayali dünyayı gezmektir. Edward'da aynı şekilde maceraperesttir ama daha içe kapanık bir çocuktur. Yıllar içinde çocukluktan itibaren başlayan ilişkilere aşka dönüşmüş ve evlenmişlerdir. İkili çook mutlu bir evlilik hayatı geçirmiş, birbirleri için her şey olmuşlardır. Hayatın günlük uğraşları ve olanıksızlıkları içinde bu iki maceraperest büyük hayalleri olan dünyayı gezmeyi hep düşlemişler ama başaramamışlardır. Özellikle Ellie Cennet Şelalesinde bir evi olsun istemiş, tüm hayatı boyunca. Bu gezi için para bile biriktirmişler ama biriken para sürekli daha acil işlerde kullanılmak zorunda kalmıştır.
Edward ve Ellie yaşlanır ve Ellie dünyayı ilk terk eden olur. Edward çok üzülür, bu üzüntüyle aksi huysuz bir adam olur. Edward'ın evinin olduğu mahalleye yeni binalar yapılacaktır ve herkesin evi yıkılır. Sadece Edward evini satmaz çünkü Ellie'den yadigardır ev. Bir gün bir kaza sonucu evi satmak ve huzur evine yerleşmek zorunda bırakılır. Bunu kabul etmeyen Edward, evine balonlar bağlayarak uçurur ve evi Cennet Şelaleri'ne taşır. Ama bu yolculukta yalnız değildir.Küçük izci Russell'da istemeden de olsa bu yolculuğa katılmak zorunda kalır. Russell tüm tatlılığı ve masumluğuyla Edward'a hayatı yeniden sevmeyi öğretir. İkilimizin bu macerasında köpekler ve kuşlarda onlara eşlik eder

İlgili Yayınlar

0 yorum