Enough Said

21:13

Künye:

Vizyon Tarihi: 25 Ekim 2013
Süre: 93
Yönetmen: Nicole Holofconer
Senaryo: Nicole Holofconer
Oyuncular: Julia-Louis Dreyfus, James Gandolfini, Toni Collette
Tür: Komedi, Dram, Romantik
Ülke: ABD
İMDb Puanı: 7.2
BKoH Puanı: 7.6

Tanıtım - Inceleme

Enough Said'de benim hayran olduğum iki oyuncu baş rollerde yer alıyor. Biri filmde hikayenin üstüne kurulduğu Eva karakterini canlandıran, 9 sezon boyunca beni Seinfeld'de güldüren Julia-Louis Dreyfus; diğeriyse televizyonun gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden The Sopranos'un baş rolünde yer alan ve bu yıl acı bir şekilde aramızdan ayrılan James Gandolfini, filmde James Gandolfini'nin ölmeden önce yer aldığı son proje .
Türkçeye Başka Söze Gerek Yok olarak çevirilen filmimiz, güzel bağımsız bir film örneği olmuş, orta yaşın üstünde ki insanların aşk hayatları ve ilişkileri üzerine fazla abartmadan, sade ve dürüst bir şekilde giden film, doğal oyunculuklar birlikte izlenmesi zevkli bir film olmuş.
Eva, orta yaşlarında üniversiteye gitmeye hazırlanan bir kızı olan boşanmış, masözlük ile hayatını geçindiren, başarılı bir kadındır. En yakın arkadaşı ve arkadaşının eşiyle birlikte gittiği bir partide bir adamla tanışır ve çıkmaya başlarlar; adamda kendisi gibi boşanmış ve üniversiteye gitmeye hazırlanan bir kızı vardır. İlk buluşmalarından itibaren iyi giden ilişkileri; Eva'nın müşterilerinden birinin Albert'in kötü bir şekilde ayrıldığı eski karısı Marianne çıkmasıyla her şey alt üst olmaya başlar. Eva durumu çok öncesinden fark etmesine rağmen, eski karısının Albert hakkında ki düşüncelerini de merak ettiği için, bozuntuya vermeden bu çarpık ilişkiye devam eder. Marianne, Albert'in arkasından konuştukça, hareketlerini ve kişiliğini aşağıladıkça; Eva, daha önce hoşlandığı Albert'in hareketlerine takmaya ve gıcık olmaya başlar ve istemeden de olsa Marianne'nin ilişkilerini zehirlemesine izin verir.
Enough Said, her sahnesiyle kuş kondurmuyor ama izlediğime de hiç pişman olmadığım bir film, sizde ilişkiler üzerine yapılmış bir film seviyorsanız bir bardak kahvenizi alıp, ekranın başına geçin. Şimdiden iyi seyirler.
#Not: BKoH Puanı'nı ben uydurdum, bu kaçıncı oldu hatırlamıyorum'un baş harfleri, bundan sonra filmlere o başlık altında puanlar vereceğim. :D

İlgili Yayınlar

0 yorum