Tina Fey - Fox Ortaklı Yeni Dizi

08:07


Tina Fey, yeni bir komedi dizisi üzerinde çalışıyor. Ünlü komedyen, aktris ve yazar Tina FeyUniversal Television tarafından üretilecek yeni bir komedi dizisi için Amerikan FOXkanalından pilot onayı aldı.
Henüz ismi konulmamış projemiz, kızlara özel bir okulun erkekleri de okula kabul etmesiylebaşlayan bir komedi üzerine olacak. Projeyi kapmak için NBC ve FOX bir süredir bir çekişme içindelerdi ve son gelen bilgilere göre diziyi FOX kapmış görünüyor. Eğer anlaşıldığı gibi kanal projeyi sipariş ederse, Tina Fey showrunner (projenin yöneticisi) olarakRobert Carlock ile birlikte çalışacak ve dizinin senaryosunu Matt Hubbard ile birlikte yazacak. İki isim de 30 Rock‘ta Tina Fey ile birlikte yazar ve yardımcı yapımcı olarak çalışmış kişiler.
fox_tv
FOX’un şu anda Universal Television çıkışlı The Mindy Project ve bu sezon 17 Eylül’de yayına girecek Brooklyn Nine-Nine adlı iki yapımı var. Tina Fey’in geçtiğimiz sezon sonunda 7 sezonluk yayın hayatını finalini yaparak bitiren 30 Rock’tan sonra televizyona yapacağı ilk iş olan projeyi merakla bekliyoruz.

İlgili Yayınlar

0 yorum