The Man From Earth | Konusu

22:54


Alın çerezi çayı gelin bir film anlatıyorum. Okuduktan sonra da hemen ya torrentden indirin ya da online olarak izlemeye başlayın. Hayat görüşünüzü tamamen etkileyecek bir film var karşınızda.

Yönetmen: Richard Schenkman
Senarist: Jerome Bixby
Oyuncular : David Lee Smith, Tony Todd...
İmdb Puanı: 7.9

14000 yıldır yaşadığını iddia eden bir insana hangi soruları sorarsınız?

The Man From Earth konusu ve diğer her şeyiyle sade ve yeterli olduğu bir film, neden kişisel bir bloga böyle bir tanıtım yazısı yazıyorsun derseniz de; tamamen filmin beni çok etkilemesinden dolayı diyebilirim. John Oldman üniversitede çalışan tarih profesörüdür. O da senin benim gibi normal bir insandır işte, çalıştığı kasabaya 10 yıl önce yerleşmiştir ve 10 yılın sonunda da arkadaşlarına doğru dürüst hiç bir açıklama yapmadan apar topar bir şekilde taşınmaya kalkar. 
Bizde hikayemize burada dahil oluyoruz. Taşınma işleriyle uğraşan John artık evi neredeyse boşaltmıştır. Arkadaşları son bir elveda ziyaretine gelirler ve olayın asıl iç yüzünü Johndan öğrenmeye çalışırlar. Ama hiç bir mantıklı ya da akıllarına yatan bir cevap alamazlar.
John ısrarla sorulan sorular ve yalan söylemekten bıktığı için her şeyi açıklayacağını söyler ve bizi uzun bir muhabbetine içine sürükler. The Man From Earth'in konusu, filmin bu anından itibaren iyice ilginçleşmeye başlar.


Hikayemiz bir evde geçiyor 6 tane profesör arkadaşın, kendi aralarında zaman zaman felsefi boyuta kaçan konuşmalarıyla hayatı yeniden deneyimlemelerini ve insanlık tarihinin bir çok büyük olayına değinmelerini izliyoruz.
Filmimiz gayet sade, akıcı ve etkileyici bir film. Türüne bilim kurgu diyebilirz ama bu isimden dolayı uzaylı canavarlar, lazer kılıçlarıyla savaşlar gibi beklentiniz olmasın sakın. Büyük oyunculuklar ya da görsel bir şölende beklemiyor sizi izlerken; ki buradan kötü oyunculuklar olduğu anlaşılmasın gayet iyi oyunculuklar var. The Man From Earth her ne kadar 2007 yapımı bir film olsa da sanki 80-90'lardan çıkmış hissi uyandırmıyor değil. Ki bunu sakın kötü algılamayın benim gibi vintage hastası biri için süper bir şey.
Tam zamanı böyle bir film izlemeniz için alın kahvenizi-çayınızı girin battaniyenin altına izleyin bu sıcacık filmi.

Son resmi neden koyduğumu filmi izledikten sonra daha iyi anlayacaksınız.
Time is everything.

İlgili Yayınlar

0 yorum