Brooklyn Nine Nine

06:23


Fox ekranlarında bu sonbahar başlayan yeni iki komedi dizisinden biriydi Brooklyn Nine Nine. Fox'un ve de bu sezon başlayan tüm ulusal kanal komedi dizileri arasında en iyisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Şu an ilk sezonu için tam sezon onayını aldı ve 2. sezon onayı için tüm B99'cıları toplu duaya çağırıyorum. Çünkü dizimiz reytingleri Fox'un reyting ortalamasından yüksek ama çok da ahım şahım reytinglere sahip değil. Yani  ince bir çizgide yürüyor diyebiliriz.
İlk bölümü açıp izlediğim de diziye direk bağlanmamıştım ki kesinlikle kişisel sebeplerden ötürüydü. Ben komedi salt espriden daha çok işin içine biraz romantizm girmesini severim. Bu yüzden de genel yabancı dizi komedi severlerin de ikiye ayrıldığını düşünürüm.


1. Grup: 
Friends severler. Bu arkadaşlar yani bizler, işin içinde komediyle beraber karakterleri de sevmek isteriz. Karakterler sevimli olsun, tatlılıktan ölsünler biz de onların sevimli küçük aptallıklarına gülümseyelim. Dizi de ki aşkla, arkadaşlık ilişkileriyle meşk olup kendimizden geçmek isteriz.  Bu grup arkadaşlar How İ Met Your Mother, That '70s Show tarzı komedi izler ve severler.
2. Grup: 
Seinfeld severler. Bu arkadaşlar ise saf komedi severler. Olay tamamen anırarak karakterlerin salaklığına gülmektir. Karakterlerden bazen iğrenseniz de yaptıkları salaklıklara gülmekten kendinizi alamazsınız. Buna en büyük örnekte Seinfeld dizisinin George Constanza'sıdır. Hayatınızda göreceğiniz en içten pazarlıklı,  yüzsüz insandır. Sevmezsiniz ama yaptıklarına, başına gelen olaylara anırarak gülersiniz. The Office, 30 Rock tarzı dizileri sevenler daha çok bu gruba girer.


Neden bunları anlattınız derseniz de çok mantıklı bir sebebi var ki, o da Brooklyn Nine Nine'ın iki grubun tam ortasında bulunmasıdır. Brooklyn-99 da işimiz komedi ama sevecenlikten de ödün vermiyoruz.

Brooklyn Nine Nine Konusu

Karakterlerimiz birbirinden sevimli ama yeri geldiğinde gayet iki yüzlü, çıkarcı ve şirret olabiliyorlar. Hikayemiz Brooklynde ki 99 numaralı karakolda ki polisler etrafında gelişiyor. Polislerimizin hepsi birbirinden matrak. Jake karakolun başarılı ama kerata çocuğu, Rosa gizemli korkunç kızımız, Ray gay duygusuz disiplinli kaptanımız, dıştan bir kaya gibi görünen ama içi pamuk şeker kadar yumuşak olan Yüzbaşı Terry, Amy karakolun inek kızı, Charles komik, herkes tarafından hor görülen çocuğu ve Gina - benim en sevdiğim karakter- hafif kaçık karakolda ki her olaydan haberi olan dedikoducu sekreterimiz. 
Bir çok komedi dizisine nazaran da Brooklyn-99 için zengin bir oyuncu kadrosuna sahip. Dizi potansiyelini güzel bir şekilde kullanıyor ama açılmaya ve dahada komikleşmeye elverişli bir senaryosu var. Bence karakterler geliştirildikten sonra kendilerine ait bir komedi dizilerine sahip olacak kadar komik ve iyiler.


İlgili Yayınlar

0 yorum